V minulém článku jsme se blíže seznámili se „základním“ kávovým nápojem – espressem. Právě espresso ale zároveň tvoří základ pro řadu dalších oblíbených nápojů, ať už jde o oblíbené latte, známé cappuccino, nebo třeba espresso macchiato. Co si máme pod těmito pojmy představit a jak se dané nápoje správně připravují?

Espresso macchiato

Jde s nadsázkou řečeno o tak trochu „vylepšené“ espresso. Barista připraví normální espresso do klasického, malého šálku, pak ho ale doplní asi 30 – 50 ml mléčné mikropěny. Jedná se tedy stále o jeden z objemově menších kávových nápojů.

Kromě tohoto rozšířeného postupu se můžete setkat ještě s něčím, čemu se říká „klasické espresso macchiato“ – jde o espresso s kapkou mléčné pěny, která se vloží do cremy na povrchu lžičkou.

Lungo

Lungo je nápoj určený pro ty, kterým vyhovuje množství kávy v espressu, ale neoblíbili si jeho velmi silnou chuť. Pro přípravu lunga se totiž používá při stejném množství kávy dvojnásobný objem vody. Lungo připravené z jednoho shotu espressa má tedy objem 60 ml a z dvojitého shotu dokonce 120 ml.

Americano

A pokud je někdo zvyklý mít před sebou hrnek s opravdu pořádnou porcí kávy, může si poručit americano. Tak jako u lunga se zde espresso ředí větším množstvím vody, ale v případě americana to není v poměru 1 : 1, ale 1 : 5. Počítejte tedy se skutečně „zředěným“ zážitkem, ale právě tak to mnohým chutná…

Cappuccino

Dostáváme se k možná nejrozšířenějšímu kávovému nápoji u nás. Barista vytvoří cappuccino tak, že do espressa přidá 120 až 150 ml teplého mléka. To mívá většinou na povrchu asi dvoucentimetrovou vrstvu hutné pěny.

Caffe latte / latte macchiato

Ze všech klasických kávových nápojů je v caffè latte nejméně výrazná chuť samotné kávy. Do espressa se totiž v tomto případě přidává až 300 ml teplého mléka, které na povrchu vytváří tenkou pěnovou vrstvu. Někdy se naopak do našlehaného mléka nalije shot espressa – této variantě se říká latte macchiato.

Flat white

Tento v poslední době u nás stále populárnější nápoj vznikl jako určitá silnější verze cappuccina. Při stejném celkovém objemu totiž obsahuje hned dva, někdy i tři shoty espressa. Má tedy výrazně kávovější chuť.

A který z těchto nápojů to vyhrává u vás?