Málokdo si aspoň občas nedá třeba někde v příjemné kavárně či doma lahodné espresso nebo cappuccino. Je ale dost možné, že tyhle známé kávové nápoje už znáte takříkajíc skrz naskrz a nemají vás čím překvapit.

Káva je přitom pozoruhodně rozmanitý nápoj nejen mnoha různých chutí, ale i mnoha různých způsobů přípravy. Dnes bychom vás rádi seznámili se dvěma kávovými nápoji, které jste možná ještě neochutnali, a přitom si je můžete poměrně snadno a bez drahých přístrojů připravit doma sami.

Drip coffee

Drip coffee je vlastně jen trendy název pro překapávanou kávu. Ale pozor, nemáme na mysli onu břečku, která dřív figurovala ve snídaňové nabídce řady hotelových restaurací. Kvalitně připravená drip coffee vám zaručí skvělý zážitek, přestože její příprava je jednoduchá. Jak na to?

Stačí vám mlýnek na kávu, vhodná nádobka a levný papírový filtr. Nepotřebujete drahý kávovar ani nic podobného, jen je potřeba dodržet správný postup.

Nejdřív namelte 15 g kávy nahrubo nebo na střední hrubost. Potom do vhodné nádobky vložte papírový filtr, který je dobré nejprve propláchnout vroucí vodou. Teprve pak do filtru nasypte kávu a zalijte ji nejprve asi 30 ml horké (ne úplně vařící) vody. Po další půlminutě přilijte zbytek vody a nechte ji dvě až tři minuty pomalu protékat kávou.

Výsledkem je káva s velmi jemnou chutí a dlouhotrvající vůní, která se navíc postupně mění a rozvíjí.

Cold brew

Jak už napovídá slovo „cold“ v názvu, v tomto nápoji si chuť kávy vychutnáváte zastudena. Cold brew se ale v ničem nepodobá tzv. „ledovým kávám“, které v letních dnech nabízejí některé kavárny. Jde o velmi ušlechtilý nápoj, oblíbený i mezi kávovými fajnšmekry.

Rozhodně nejde o barbarské lití studeného mléka do espressa a podobně. Zjednodušeně řečeno, namletá kávová zrna se v tomto případě louhují nikoli v horké, ale ve studené vodě.

Možná se divíte, jak se vůbec mohou i do studené vody uvolnit chutě a aromata kávy. Klíčem je to, že namísto teploty zde hraje roli jiná veličina, a sice čas. V ideálním případě se totiž káva máčí ve studené vodě kolem 12 hodin! Z toho také vyplývá, že pokud si cold brew nechcete dopřát v kavárně, ale doma, musíte s přípravou začít opravdu dlouho dopředu…

Důležité je použít nahrubo mletou kávu, aby chuť nápoje nebyla příliš kyselá. Pokud jde o poměr kávy a vody, doporučuje se zhruba čtvrt kila kávy na čtyři šálky vody. Po zalití studenou vodou dejte nádobu do lednice a počkejte aspoň několik hodin.

Když uplynou, kávu přefiltrujte a před vypitím možná i zřeďte další vodou – nápoj má totiž hodně výraznou chuť a také vysoký obsah kofeinu.

A na jakou chuť se můžete těšit? Oproti klasické kávě rozhodně není rozdíl jen v teplotě – studená voda si bere z kávy odlišný chuťový profil a cold brew je obecně sladší, méně kyselý a mívá výraznější čokoládové tóny. Jeho chuť je jemná a plná.

Tak co říkáte, zkusíte to taky? Drip coffee a cold brew představují ideální způsob, jak si rozšířit kávové obzory a objevit ve světě kávy zase něco nového.