ETHIOPIA - Sidamo - FILTR

9122

ETHIOPIA - Sidamo - FILTR

Kč190.00
VAT excluded
Kč218.50 Tax incl.

 

Free shipping over 2300 CZK with VAT.

 

Save payments by credit card, Google pay or Apple pay.

 

Next business day delivery.

ETHIOPIA

SIDAMO

 

Káva s jemným, hladkým tělem a jiskřivě citrusovou aciditou. V šálku objevíte příjemné citrusové tóny a chuť mléčné čokolády a čajových lístků.

 

Zpracování: promyté

Nadmořská výška: 1600 – 1900 m .n. m.

Pražení: světlé (FILTR)

 

Země původu: Etiopie

Region: Sidamo

Odrůda: Heirloom Varietals

Sklizeň: říjen–prosinec

Popis: Tento druh se pěstuje v oblasti Sidamo jižně od hlavního města Addis Abeby. Jedná se o nejjižnější a nejproduktivnější provincii v zemi. Tato oblast je známá svými ideálními klimatickými podmínkami pro pěstování kávy. To vše díky vysoké nadmořské výšce mezi 1600–1900 metry, dostatku srážek, optimální teplotě a bohaté půdě.

 

 

ETHIOPIA

 

  

 

Seznamte se s hlavním rozdělením našich káv

SAMOLEPKY - FILTR_final.png

Filtr

Na filtrovanou kávu se používá metoda světlého způsobu pražení kávových zrn. Při pražení jsou kávová zrna po prvním prasknutí zlatavě hnědá a mají lehký ovocný nádech. Světlým pražením kávy vyniknou původní chutě, ovocné a karamelové tóny, které jsou právě vhodné pro alternativní přípravu kávy.

SAMOLEPKY - espresso_final.png

Espresso

Na espresso je vhodný tmavý způsob pražení kávy, kde vyniká plnější tělo kávy a menší kyselost než u kávy světle pražené. Chuť vzniklá při pražení kávy zde začíná převážet nad původní chutí kávového zrna.

IKONA - 2 čerstvě namleto.png

Mletí kávy

Kávu nameleme dle vaší potřeby těsně před odesláním. Vaše káva tak bude vždy čerstvá.

Jemné mletí doporučujeme na přípravu espressa, moka konvičky či klasické turecké kávy.

Hrubé mletí doporučujeme na alternativní metody přípravy kávy jako je filtrovaná káva, french press, chemex či aeropress.  

IKONA - kartička_1.png

Kartička

V každém sáčku kávy COFFEE LIMIT najdete kartičku s informacemi o druhu zrnkové kávy a intenzitě jejího aroma. S nákupem každého sáčku kávy se můžete zapojit do - Výzvy bez limitů - a překonat sami sebe.

9122